Zdieľajte článok:

IMG_2105

A járási VII. liga 2018/2019-es idényében ismét 14 csapat küzdelmei kerültek terítékre. Az előző szezonhoz képest két “régi-új” csapat nevezett be a bajnokságba: az AG Sport ligától búcsúzó Pozsonycsákány, valamint az immár Dióspatony B néven rajthoz álló patonyrétiek. Az őszi mezőnyen egyértelműen két csapat - Csallóközkürt és Alistál - fej-fej mellett haladva dominál az élmezőnyben.

Az újjáalakulásuk óta másodszor rajthoz álló csallóközkürtiek már az előző évi bajnokság tavaszi részében is megmutatták, hogy ők bizony szeretnének a táblázat felső részén helyet foglalni. Idén sem alakult ez másként, hiszen az eddig lejátszott mérkőzéseik során csupán egyetlen egyszer nem sikerült pontot szerezniük, de még így is az őszi tabella trónját kaparintották meg. A dolog pikantériája, hogy pont a velük azonos pontszámmal rendelkező - ám rosszabb gólkülönbséggel második helyen álló - Alistál csapata tudta legyőzni őket. A harmadik fordulóban hazai pályán, csaknem kétszáz néző előtt 2:1-es sikert arattak az alistáliak. A szintén remekül menetelő Alistál csapata is egyszer vérzett el idáig - az előbb említett győzelmi mámor után az ő nótájukat a vásárútiak húzták el. A 4. fordulóban Vásárút csapata 4:3-ra győzte le őket és gyűjtötte be Alistál skalpját. Ez a mérkőzés is nagy népszerűségnek örvendett, hiszen erre a találkozóra is nagyjából kétszázan látogattak ki. A két élen álló csapat azóta sem talált legyőzőre, s szépen mutat mindkettejük mérlege: 12 győzelem, nulla döntetlen és egyetlen vereség. Minden kétséget kizáróan izgalmasan alakul majd a bajnokság tavaszi része is.

A dobogó harmadik helyén álló Csilizradvány alakulatának sem lehet oka a panaszra, hiszen ősszel 28 pontot sikerült zsákmányolniuk: kilenc győzelmük mellett egy döntetlen és három vereség a mérlegük. Az egyik legértékesebb skalpjuk ősszel bizonyára a nagy csilizi rivális, Csilizpatas ellen idegenben megnyert mérkőzés volt. A védelmük egészen jól muzsikált az ősszel, hiszen ők kapták a második legkevesebb gólt - kapusuk mindössze 11-szer kapitulált. A dobogósok mögötti csapatok közti pontszámok néhol minimálisak, így a tavaszi fordulókban elképzelhető, hogy egy-egy helycserére is sor kerül. Az AG Sport ligából kieső pozsonycsákányiak gyengén kezdték az idényt, ám végül a negyedik helyig felküzdötték magukat. A legnagyobb meglepetésre, a tavaly még elég sokáig a bajnoki elsőségre hajazó padányiak győzelem nélkül - mindössze öt döntetlent elérve - sereghajtóként zárta az őszt.

A VII. liga őszi idényének statisztikája

Az ősszel megrendezett 91 találkozón összesen 355 gól született. Ez fordulónként 27 gólos átlagot jelent. A legtöbb rúgott és a legkevesebb kapott gól is az éllovas Csallóközkürt nevéhez fűződik. Játékosuk, Csikmák Gábor 16 góllal vezeti a góllövőlistát, majd őt követi 14 találattal az alistáli Bogyai Krisztián és a pozsonycsákányi Takács René. A legtöbbször az utolsó előtti helyen álló sárrétiek szenvedtek vereséget (11) és ők kapták a legtöbb gólt is (46). Sárga lapból 282-t jegyezhettek fel a játékvezetők, amely 22 lapot takar átlagban fordulónként. Ebből a legtöbbet a csilizradványi Köles István gyűjtötte be, akinek hatszor mutatták fel a játékvezetők a sárga kártyát. Az ősszel kiosztott 15 piros lapból kettőt a dióspatonyi Hegyi Vincének könyvelték el.

A tavaszi folytatás közel négy hónapos szünet után, március közepén várható. Így fest az őszi tabella:

1.Csallóközkürt         13       12       0         1         49:10  36
2.Alistál                    13       12       0         1         47:12  36
3.Csilizradvány          13       9         1         3         26:11  28
4.Pozsonycsákány     13       8         0         5         27:22  24
5.Csilizpatas             13       7         1         5         26:24  22
6.Sárosfa                   13       6         1         6         18:19  19
7.Tárnok                   13       5         3         5         26:26  18
8.Béke                       13       5         2         6         22:25  17